Świąteczna moc radości, uśmiechu i dobra które zawsze wraca!

Gala finałowa konkursu "Dobro zawsze wraca" - goście i uczestnicy wydarzenia na hali sportowej ZSTiO Limanowa

7 grudnia Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych gościł osoby niepełnosprawne z terenu powiatu limanowskiego, ich rodziny, opiekunów oraz wolontariuszy na dorocznym spotkaniu mikołajkowym odbywającym się pod hasłem „Dobro Zawsze Wraca”. Organizatorami tego szczególnego wydarzenia byli: Powiat Limanowski, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, Stowarzyszenie „Remedium” z Tymbarku, Limanowska Akcja Charytatywna, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobrej oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej.

Już od godziny 11:00 trwało oczekiwanie na Świętego Mikołaja, które skutecznie umilały m.in.: przedstawienie dzieci z Przedszkola „U Cioci Agatki” z Tymbarku, energetyczny i kolorowy pokaz tańca podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dobrej, wspólne śpiewanie przy akompaniamencie akordeonu oraz oczywiście, tradycyjne krojenie wielkiego tortu i wspólny poczęstunek.

"Dobro zawsze wraca" 2019

W końcu nadszedł ten wyczekiwany moment – przybył Święty Mikołaj, który w anielskiej asyście oraz z pomocą wolontariuszy rozdał prezenty. Wszystkie upominki, przekazane przez Świętego pochodzą ze zbiórek przeprowadzonych w szkołach powiatu limanowskiego w ramach akcji „Dobro zawsze wraca”. Radosny nastrój i uśmiech obdarowanych udzielił się wszystkim.

"Dobro zawsze wraca" 2019

To dzięki zaangażowaniu i ofiarności uczniów i nauczycieli oraz wszystkich ludzi dobrych serc, tak wyczekiwane spotkanie mogło po raz kolejny się odbyć, łącząc uczestników w przeżywaniu świątecznej radości. W wydarzeniu nie zabrakło przedstawicieli Powiatu Limanowskiego – Starosty Limanowskiego – Mieczysława Urygi, Wicestarosty – Agaty Zięby, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Józefa Pietrzaka oraz Radnego Bolesława Jani. Obecni byli także Monika Nawalaniec – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, Elżbieta Kawula – dyrektor Stowarzyszenia Remedium w Tymbarku, Danuta Gąsior – Dyrektor SOSW w Dobrej, Prezes Stowarzyszenia Najlepiej Razem Pani Wanda Czyszczoń oraz Przezes Limanowskiej Akcji Charytatywnej Pani Teresa Zabramny.

"Dobro zawsze wraca" 2019

Wraz z Organizatorami akcji „Dobro zawsze wraca” serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to ważne przedsięwzięcie, dając dowód swojej empatii i robiąc tak wiele, by w tych wyjątkowych dniach uśmiech zagościł na twarzach potrzebujących. Wspólnie spędzony czas pokazał, że pomaganie jest proste, a każdy, nawet najmniejszy gest życzliwości ma wielki sens i może wiele zmienić w życiu osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Mamy nadzieję, że sukces sobotniego, mikołajkowego spotkania zostanie powtórzony w przyszłym roku – w kolejnej edycji akcji „Dobro zawsze wraca”.

Więcej zdjęć do obejrzenia FOTOGALERII

"Dobro zawsze wraca" 2019  "Dobro zawsze wraca" 2019