Święto Chleba 2019

Tradycyjnie w powiecie limanowskim odbyło się Święto Chleba organizowane przez Zarząd Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej. W tym roku wydarzenie miło miejsce 1 września na parkingu za budynkiem Cechu na ulicy Jana Pawła w Limanowej. W wydarzeniu poza piekarzami, cukiernikami i rzemieślnikami wzięli udział mieszkańcy, a wraz z nimi przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga i Radny Powiatowy Marian Wójtowicz.

Święto Chleba rozpoczęła msza święta w intencji piekarzy i cukierników w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Dalsze część wydarzenia odbyła się na placu za budynkiem Cechu – to tu miały miejsce oficjalne powitania chlebem i solą gospodarzy samorządów, a po nich odznaczenia i podziękowania. Każdy uczestnik uroczystości miał okazję zobaczyć tradycję i kunszt wypieku chleba, skosztować jego smaku oraz posmakować słodkich wyrobów lokalnych cukierników. Podczas Święta Chleba wystąpił zespół folklorystyczny „Spod Kicek” z Mordarki.

Starosta Limanowski podczas Święta Chleba

Marian Wójtowicz podczas Święta chleba