Święto Edukacji Narodowej w ZS w Tymbarku

14 października Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku uroczyście obchodzi swoje święto. W tym roku uroczysta akademia odbyła się dnia 11 października. W tym ważnym dla całej społeczności szkolnej dniu swoją obecnością zaszczycili m.in. przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta Powiatu Limanowskiego – Jan Puchała, Wójt Gminy Tymbark – Paweł Ptaszek, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej – Artur Krzak.

Święto Szkoły stanowi doskonałą okazję do tego, aby przywołać twórców i działaczy Komisji Edukacji Narodowej, lecz również historię powstania i działalność naszej szkoły. Warto również wspomnieć, że w 1975 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowego obiektu szkoły i nadanie imienia Komisji Edukacji Narodowej – rozpoczęła uroczystość Dyrektor Szkoły Jolanta Dunikowska – Wszołek. Następnie zaznaczyła, że w tym wyjątkowym roku w którym świętujemy 100 lecie odzyskania niepodległości, społeczność szkolna obchodzi ważną rocznicę – 70 lecia powstania szkoły.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej był również okazja do wyróżnienia Nauczycieli, Uczniów i Pracowników Szkoły. Nagrodę Starosty Powiatu Limanowskiego za wysokie wyniki w nauce otrzymali uczniowie: Katarzyna Gradek, Karolina Lassak, Łucja Poręba i Kamil Nawieśniak. Dyrektor złożyła okolicznościowe życzenia Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi oraz Uczniom szkoły. Podziękowała również zaproszonym Gościom, reprezentującym instytucje współpracujące ze szkołą za zaangażowanie i wszelkiego rodzaju pomoc.

W imieniu uczniów życzenia złożył nauczycielom Samorząd Szkolny. Do życzeń dołączona została piękna akademia, podczas której uczniowie prezentowali swoje liczne talenty.

źr.: ZS Tymbark