Święto Gminy Limanowa – relacja z wydarzenia

W dniach 18 i 19 sierpnia, w Pisarzowej – już po raz kolejny – odbyło się Święto Gminy Limanowa. Otwarcia uroczystości dokonał Wójt Gminy – Władysław Pazdan. Wśród zaproszonych gości byli: Poseł na Sejm RP – Wiesław Janczyk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego – Urszula Nowogórska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego – Grzegorz Biedroń, Wicestarosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Wicewójt – Marian Mąka, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa – Stanisław Młyński oraz radni i sołtysi z terenu Gminy Limanowa.

W pierwszym dniu na scenie wystąpiły zespoły: „Forte”, „Strojni”, „Lift”, natomiast Gwiazdą Wieczoru  był Zespół „Enej”, który zaprezentował się tuz po godz. 21.00. Na zakończenie miała miejsce dyskoteka przy muzyce zespołu „Firewall Music” oraz pokazu ogni.

W drugim dniu świętowania, od godz. 13.00 regionalnym akcentem  z tradycyjnymi potrawami oraz rękodziełem artystycznym prezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich: KGW Lipowe, KGW Rupniów Centrum, KGW Rupniów Bednarki, KGW Stara Wieś Rola, KGW Kłodne, KGW Pisarzowa, KGW Łososina Górna, KGW Sowliny oraz KGW Męcina.

Gospodynie gminne przywitał serdecznie Wójt Gminy Władysław Pazdan, z kolei Wicestarosta Powiatu Limanowskiego, Mieczysław Uryga, wspomniał na temat tradycji Limanowszczyzny  oraz zaprosił Panie z Kół Gospodyń Wiejskich na powiatowy przegląd, który odbędzie się 2 września w Tymbarku.

zdjęcie

Wręczenia nagród przewodniczącym poszczególnych Kół dokonał Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński oraz Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, która patronowała wydarzeniu.

zdjęcie

Na scenie losowane było następnie mnóstwo cennych nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Limanowa, dwa tablety których fundatorem była Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska oraz nagrody przekazane od sponsorów.
W niedzielne popołudnie było też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych – dmuchane zamki i zjeżdżalnie, bungee oraz różnego rodzaju zabawy i konkursy z animatorami. Dzieci mogły również częstować się darmowymi lodami ufundowanymi przez firmę „Koral” oraz soczkami od firmy „Tymbark”.

O godzinie 20.30 do wspólnego tańca zaprosił uczestników Zespół „Cliver”, natomiast na zakończenie dwudniowego świętowania odbyła się dyskoteka, tym razem przy brzmieniach przygotowanych przez „Soundlight Tymbark”.

 

GALERIA I DZIEŃ

GALERIA II DZIEŃ

 

źródło: Gmina Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij