Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Święto lokalnych smaków na limanowskim rynku podczas powiatowego „Dnia z Produktem Regionalnym”

26 czerwca na limanowskim rynku zagościli lokalni producenci zdrowej żywności wytwarzanej na Ziemi Limanowskiej. Podczas „Powiatowego Dnia z Produktem Regionalnym” na stoiskach można było nabyć oraz skosztować  najwyższej jakości wyrobów  m.in. miodów, chlebów, kołaczy i innych domowych wypieków, a także wyrobów garmażeryjnych.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10: 00, gromadząc licznych gości – miłośników lokalnych smaków. Imprezę relacjonowało i transmitowało na żywo radio RDN Nowy Sącz. Dzięki temu również słuchacze rozgłośni mogli poznać wyjątkowe produkty, a także tradycje kulinarną regionu.

W wydarzeniu wziął udział Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, który dokonał jego oficjalnego otwarcia. Zaprosił również do korzystania z oferty stoisk:

Mam nadzieje, że dzisiejsza inicjatywa sprawi, że wszyscy będziemy jeszcze częściej sięgać po produkty lokalne i na stałe zagoszczą one na naszych stołach. – podkreślał Starosta Limanowski

Oprócz kulinarnych przysmaków można było również odwiedzić stoisko informacyjne Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej, gdzie dostępne były materiały promocyjne: mapy, przewodniki oraz broszury na temat atrakcji regionu.

Impreza zorganizowana przez Powiat Limanowski to inicjatywa, której celem była promocja lokalnej przedsiębiorczości oraz wyrobów wytwarzanych metodami tradycyjnymi na Ziemi Limanowskiej. Była to także dobra okazja dla lokalnych rzemieślników i wytwórców do zaprezentowania swojej oferty.

Podczas „Dnia z Produktem Regionalnym” wzięło udział czterech wystawców:

  • Tadeusz Leśniak „Pasieka pod sosnami” (Dobra) – miody ekologiczne
  • Gospodarstwo „W Zielonym Gaju” (Jastrzębie) – chleb, podpłomyki
  • Halina i Marek Piwowar (Męcina) –tradycyjny chleb Męcińska
  • Natalia Drożdż „Naturalne” – Janowice/Szczyrzyc – chleby, kołacze, ciasta, kiszonki, wyroby garmażeryjne

     

     

     

Dziękujemy wszystkim wystawcom za udział w imprezie i dbanie o kultywowanie najlepszych kulinarnych tradycji Limanowszczyzny.

Dzień z produktem regionalnym spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego powiatu oraz gości i z pewnością nie będzie ostatnią tego typu inicjatywą zachęcająca konsumentów do wybierania i wspierania lokalnych marek.

Zapraszamy do galerii zdjęć na Facebooku

 

2021-12-07 13:07:57, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa