Święto Zawodów 2018

Jak co roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II odbędzie się Święto Zawodów. Impreza skierowana do uczniów trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej, odbędzie się już w najbliższy czwartek 25 października w godzinach od 9:00-14:00.

Uczniowie będą mogli zwiedzić stoiska szkół zawodowych: Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej, Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej, które zaprezentują swoją ofertę edukacyjną. Wszystkie wymienione szkoły biorą udział w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej i realizowanym przez Powiat Limanowski pod nazwą Utworzenie CKZiU w ZSTiO w Limanowej – poszerzenie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe i ustawiczne z terenu Powiatu Limanowskiego.

W ramach projektu trwa rozbudowa warsztatów szkolnych w ZSTiO oraz we wszystkich szkołach realizowane są bezpłatne kursy, staże i wizyty zawodoznawcze dla uczniów i nauczycieli. Szkoły skorzystały także z możliwości doposażenia pracowni w sprzęt specjalistyczny do przeprowadzania zajęć z przedmiotów zawodowych.

Dzień wcześniej tj. 24 października (środa) w godzinach od 10:00 – 12:00 odbędzie się szkolenie  w Mechaniku pod nazwą Rola pracodawców w szkołach zawodowych. Prelegentami będą przedstawiciele Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej oraz ZSTiO w Limanowej.

Zaproszenie skierowane jest do pracodawców, pedagogów i szkolnych doradców zawodowych, a także wszystkich chętnych, którzy chcą zapoznać się ze zmianami dotyczącymi roli pracodawców w funkcjonowaniu współczesnej szkoły zawodowej. Osoby chętne do udziału w szkoleniu mogą się rejestrować telefonicznie do 23 października pod numerem telefonu 18 3372-602.