Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej Nr 1 w Siekierczynie

Dzień Babci i Dziadka - SP Siekierczyna - uczniowie podczas występu
Świętowanie dwóch wyjątkowych styczniowych dni, poświęconych ukochanym Babciom (21.01) oraz Dziadkom (22.01) stało się już tradycją Szkoły Podstawowej nr 1
w Siekierczynie i od wielu lat jest kultywowane przez jej społeczność.  21.01. Oprócz dostojnych Seniorów, uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, a wśród nich:  Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej oraz Ks. Jan Raś – Proboszcz parafii Kanina.
Święto Babci i Dziadka rozpoczęło się mszą św. o godzinie 1100 w miejscowej Kaplicy, w której uczestniczyli nie tylko Babcie i Dziadkowie, ale także ich wnuczęta,  rodzice i nauczyciele. Po nabożeństwie wszyscy udali się do budynku szkolnego.
Wszystkich zebranych powitała Dyrektor Szkoły Wiesława Tudaj,  składając drogim Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia zdrowia , samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków oraz zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia programu artystycznego.
Dzień Babci i Dziadka - SP Siekierczyna - uczniowie podczas występów
Dzień Babci i Dziadka - SP Siekierczyna - uczniowie podczas występów
W przygotowanie uroczystości zaangażowały się aktywnie dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z uczniami uczniowie klas 1-3. Recytowane wiersze, śpiewane piosenki oraz wspaniale wykonane tańce były pięknym wyrazem miłości i wdzięczności dla ukochanych Babć oraz Dziadków za ich cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze znajdują dla swoich wnuków.
Specjalnym występem zachwycili gości „Mali Pastuszkowie z Siekierczyny” – zespół muzycznych działający przy SP nr 1 w Siekierczynie. Przy akompaniamencie instrumentów, na których grali nasi uczniowie, wszyscy zebrani włączyli się we wspólne śpiewanie kolęd. Zgromadzeni mieli także możliwość wysłuchania pięknej pastorałki „Kołysanki dla Jezuska”zaśpiewanej przez Łucję Kowalczyk. uczennicę klasy 7.
Dzień Babci i Dziadka - SP Siekierczyna - goscie wydarzenia obserwują występy uczniów
Dzień Babci i Dziadka - SP Siekierczyna - uczniowie podczas występów

Część artystyczną uwieńczyły życzenia złożone przez uczniów. Nie zabrakło też tradycyjne odśpiewanego „Sto lat” oraz  własnoręcznie wykonanych prezentów, które wręczyli Babciom i Dziadkom ich wnuki. Na zakończenie uroczystości głos zabrali również: Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski oraz Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, którzy w ciepłych słowach zwrócili się do przybyłych Seniorów, życząc im wszystkiego najlepszego i gratulując im wspaniałych wnuków.

Święto Babć i Dziadków zakończono poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców i miłą rozmową.  Wyjątkowy, spędzony wspólnie czas wywołał wiele ciepłych emocji, radości oraz wzruszeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wydarzenia.

Dzień Babci i Dziadka - SP Siekierczyna - goscie wydarzenia obserwują występy uczniów

 

źródło: UG Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij