Szkolenia dla bibliotekarzy z powiatu limanowskiego

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Partnerstwo dla książki” na cykl szkoleń dla bibliotekarzy zatrudnionych w bibliotekach publicznych. Zadanie pod tytułem „Rozwijamy się, więc jesteśmy” polega na organizacji szkoleń stacjonarnych i wyjazdowych, mających na celu rozwój bibliotekarzy i bibliotek na płaszczyźnie społecznej, regionalnej, zawodowej i informatycznej. Szkolenia mają podnieść kompetencje bibliotekarzy i przez to wzmocnić rolę bibliotek publicznych w powiecie, by były prawdziwym miejscem spotkań integrującym społeczność lokalną, chroniącym dorobek kultury regionu i rozwijającym się z duchem czasu. Tematyka szkoleń stacjonarnych ściśle łączy się z wyjazdami do nowoczesnych, prężnie działających bibliotek, tak by w praktyce zobaczyć nowoczesne, nieszablonowe rozwiązania i szeroką ofertę biblioteczną. Szkolenia będą trwać od kwietnia do sierpnia br. i uczestniczyć w nich będzie docelowa grupa 40 bibliotekarzy z powiatu. Patronat nad Projektem objęło Lustro Biblioteki.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”