Szkolenie dla ekodoradców

7 marca 2023 r. w  Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne , zorganizowane przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa nt. zmian w programach dofinansowujących takich jak ,,Czyste Powietrze’’ i ,,Mój Prąd’’.

Prelegentką spotkania była Pani Justyna Jesionek –Doradca Energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, natomiast jego odbiorcami – Ekodoradcy z Gmin z terenu Powiatu Limanowskiego. Pracownicy gmin mogli nie tylko zaczerpnąć wiedzy ale mieli także okazję wymiany doświadczeń z zakresu pełniących obowiązków.
Korzystając z okazji spotkania podjęto także rozmowy na temat planowanych wiosennych akcji i wydarzeń w Powiecie Limanowskim, a w szczególności na temat ,,II Małopolskiego Dnia dla Klimatu’’.
W spotkaniu oprócz ekodoradców z terenu Powiatu Limanowskiego uczestniczyli Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk.

To kolejne działania Powiatu Limanowskiego w ramach realizacji Projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA.