Szkolenie dla nauczycieli z zakresu obsługi elektronicznego naboru do szkół średnich

nauczyciele szkół średnich z terenu powiatu limanowskiego podczas szkolenia na sali konferencyjnej

Dzisiaj tj. 2 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się szkolenie dla nauczycieli ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu limanowskiego. Spotkanie prowadził przedstawiciel firmy VULCAN, który przekazał informacje dotyczące zasad działania systemu elektronicznego naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

W tym roku rekrutacja prowadzona jest jednocześnie dla dwóch roczników – uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz uczniów klas 3 gimnazjum. Dzięki elektronicznej rekrutacji młodzież ma możliwość sprawnej rejestracji do wybranych przez siebie szkół średnich.

Termin rekrutacji do szkół średnich rozpocznie się 25 kwietnia 2019 r. Informacje o sposobie logowania do systemu elektronicznej rekrutacji  uczniowie otrzymają w swoich macierzystych szkołach. Będą je mogli odnaleźć także na stronie malopolska.edu.com.pl.

W naszym powiecie już od lat uczniowie dokonują wyboru szkoły średniej za pomocą internetu. Ten wygodny dla młodych ludzi sposób rekrutacji działa sprawnie dzięki dobrej współpracy powiatu limanowskiego z samorządami. Sukces i powodzenie systemu zapewniają przede wszystkim dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich za co jestem im bardzo wdzięczny – mówi Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Zachęcamy wszystkich uczniów, stojących przed wyborem dalszej edukacji do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół Powiatu Limanowskiego:

OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH