Szkolenie z pierwszej pomocy

Szkolenie w KPP Limanowa

3 lipca br. na świetlicy w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Funkcjonariusze i pracownicy Policji mogli przypomnieć sobie i utrwalić zasady postępowania z osobą, która straciła przytomność i nie oddycha.

Każdy mógł przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową na  manekinie z pomocą automatycznego defibrylatora. Poćwiczyć udzielanie pomocy można było zarówno na osobie dorosłej, jak i na dziecku.
Szkolenie odbyło się dzięki współpracy z Szpitalem Powiatowym w Limanowej, który wypożyczył sprzęt do ćwiczeń oraz delegował doświadczonych ratowników. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń i ciekawych dyskusji.

Wszyscy zgodnie potwierdzili, że takich ćwiczeń nigdy nie jest za wiele, bo znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy jest niezbędną wiedzą zarówno w codziennej służbie jak i w życiu.