Sztandar i samochód pożarniczy dla OSP Kamionka Mała

przedstawiciele Gminy Laskowa i Powiatu Limanowksiego na wspólnym zdjęciu na tle nowego samochodu strazackiego

Gmina Laskowa. 5 maja w Kamionce Małej odbyły się uroczystości poświecenia sztandaru i samochodu pożarniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Starosta Limanowski Jan Puchała oraz Radna Powiatu Jolanta Grzegorzek.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym pw. Św. Katarzyny PiM w Kamionce Małej. Następnie delegacje przeszły na parking przed remizą, gdzie został wręczony, a następnie poświęcony sztandar i samochód dla OSP Kamionka Mała. Przekazany samochód pożarniczy został zakupiony z funduszy Ministerstwa Sprawiedliwości. Podczas obchodów zaproszeni goście złożyli życzenia i gratulacje dla strażaków.

Przekazany dzisiaj sztandar jest atrybutem najwyższych wartości, którymi powinni kierować się w swojej pracy i w życiu codziennym funkcjonariusze.  Życzę również, aby ten nowy wóz strażacki usprawnił działania ratownicze oraz przyczynił się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko gminy, ale także całego Powiatu Limanowskiego – mówił podczas uroczystości Starosta Limanowski.