Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

Tańce, śpiewy, bajki i kolędnicy – wszystko dla ukochanych Babć i Dziadków

dzieci mówią wiersze

Święto Babci i Dziadka to niepowtarzalna okazja, by w wyjątkowy sposób podziękować ukochanym przez wnuki Babciom i Dziadkom. To dzień, w którym każde dziecko chciałoby podarować im tyle radości, wzruszeń i uśmiechów, aby zapomnieli o wszystkich troskach i dolegliwościach.

13 stycznia 2018 r. w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce goszczono Drogie Babcie i Ukochanych Dziadków. Długo wyczekiwanych gości przywitała Dyrektor Janina Flig. Już na wstępie złożyła im serdeczne życzenia. Potem oddała głos uczniom, którzy przygotowali mnóstwo niespodzianek.

Najmłodsi, czyli przedszkolaki, recytowali wiersze, tańczyli, śpiewali oraz –  tak dla odmiany – tym razem to one opowiadały Babciom i Dziadkom bajki. Również dzieci z klasy I i IV w formie wierszy i piosenek złożyły Gościom  życzenia. Uczniowie klas III przedstawili jasełka, które są tradycją tych spotkań. Na scenie pojawiła się również grupa kolędnicza z programem pt. „Z gwiazdą i turoniem”, dostarczając Babciom i Dziadkom wielu wzruszeń. To oni przecież uczą wnuki kolęd i zagórzanskich tradycji kolędniczych, które kultywują uczniowie z Łostówki. Nie zabrakło również występu zespołu regionalnego „Mali Łostowianie”, którzy uświetnili ten dzień śpiewem.

dzieci przebrane w stroje przedstawiają jasełka dzieci przebrane w stroje mówią wiersze

Po programie artystycznym życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom złożył Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, który pogratulował gościom rezolutnych i utalentowanych wnuków. W uroczystości wziął także udział radny wsi Łostówka Jan Chorągwicki.

Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba przemawia do zgromadzonych chłopiec w stroju góralskim przemawia do zgromadzonych

Wszystkie wnuki obdarowały swoich ukochanych gości przygotowanymi własnoręcznie upominkami. Po części artystycznej zaproszono Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

Źródło foto: UG Mszana Dolna