Te gminy otrzymają pieniądze na sport z MSiT

Logo Ministerstwa Sportu i Turystyki

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało samorządom 3 mln zł. na naukę pływania w szkołach. Na liście gmin, które otrzymają dofinansowanie znalazły się m.in. trzy gminy z terenu powiatu limanowskiego: Jodłownik, Niedźwiedź i Słopnice.

Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło nabór wniosków o dofinansowanie na naukę pływania.

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

Dofinansowanie na ten cel, w sumie będą to 3 mln zł, otrzyma 121 gmin. Dofinansowanie do zajęć sportowych dla uczniów, organizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” otrzymały m.in. dwie gminy z terenu powiatu limanowskiego: Gmina Niedźwiedź – 19 tys zł. oraz Gmina Słopnice – 14 tys. 700 zł.

Resort sportu podzielił także środki na prowadzenie w 2018 roku zajęć sportowych dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Z tej puli skorzystają 44 gminy, do których trafi w sumie 1 mln zł. Wśród gmin, które skorzystają z powyższego dofinansowania znalazły się m.in. gminy z terenu powiatu: Gmina Jodłownik – 16 tys. 875 zł i Gmina Słopnice – 4 tys. zł.

Poniżej publikujemy listy samorządów, którym przyznano dofinansowanie.

Źródło: Samorząd PAP