Teatr Migro wystąpi na limanowskim rynku

Prakat informacyjny dotyczący występu teatru Migro na rynku w Limanowej w dniu 23.05.2021

Limanowski Dom Kultury oraz krakowski Teatr Migro zapraszają gdzie 23 maja (niedziela) na rynek w Limanowej, gdzie będzie można wziąć udział w warsztatach tańców romskich oraz obejrzeć dwa spektakle „Ławka” i „Drom – ścieżkami Romów”.

Wydarzenie będzie mieć miejsce 23 maja (niedziela) na płycie limanowskiego rynku i rozpocznie się warsztatami o godz. 15:00. Będzie mógł w nich wziąć udział każdy kto w tym dniu przyjdzie na limanowski rynek.

 

Po warsztatach, o godz. 16:00 rozpocznie się pierwszy spektakl – „Ławka”, który poprzez połączenie teatru ruchu z tańcem współczesnym, opowiada o relacjach międzyludzkich z przymrużeniem oka. Tytułowa ławka symbolizuje miejsca przypadkowych spotkań, często niechcianych, które możemy obserwować na każdym kroku: w autobusie, tramwaju, pociągu czy restauracji. Celem spektaklu jest ukazanie niepozornych pojedynków, małych bitew, które toczymy każdego dnia: o lepszy widok przy oknie, o stolik w strefie dla niepalących, czy o upragnione miejsce w pociągu blisko przejścia. Sytuacje, które możemy oglądać codziennie w przestrzeni publicznej, były punktem wyjść do stworzenia zabawnej historii o spotkaniu dwóch obcych sobie osób  na ławce w parku…

O godz. 17:00 aktorzy Teatru Migro przedstawią drugi spektakl „DROM – ścieżkami Romów”, będący poetycko-filozoficzną opowieścią o wędrówce i historii Romów – grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco.

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zapraszamy!

 

źr.:UM Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content