Trasy Wielofunkcyjne Wokół Góry Mogielica w sobotnim odcinku programu „Pytanie na Śniadanie” w TVP2

W ubiegłą sobotę 4 lutego widzowie programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie” , emitowanego w TVP 2 mogli zobaczyć materiał na żywo z Tras Wielofunkcyjnych Wokół Góry Mogielica, które zimą umożliwiają uprawianie narciarstwa biegowego. Sportowa i turystyczna atrakcja Powiatu Limanowskiego prezentowana była w porannym wydaniu  programu drugiego Telewizji Polskiej, podczas wejść pogodowych w cyklu „Ferie w Małopolsce”.

W zimowej, śnieżnej scenerii najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego (1170 m.n.p.m), do aktywnego spędzenia ferii i sezonu zimowego w Powiecie Limanowskim oraz Małopolsce zachęcali: Dawid Jasica – Dyrektor Obiektów Sportowych Powiatu Limanowskiego, Edward Mucha – trener narciarstwa biegowego, Dominik Mikołajczyk – Ratownik GOPR oraz Mikołaj Włodarczyk – Mistrz Świata w psich zaprzęgach.

Wszystkie wejścia pogodowe z sobotniego odcinka można obejrzeć również na stronie internetowej programu „Pytanie na śniadanie” w zakładce „Ferie w Małopolsce”.

Zapraszamy do obejrzenia oraz do odwiedzenia Tras Wokół Góry Mogielica, gdzie aktualnie panują bardzo dobre warunki dla narciarzy. Biegacze narciarscy mają do wyboru cztery trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Od 21-kilometrowej trasy dla profesjonalistów, przez trasę rodzinną (12 km), po krótszą pętlę 2-kilometrową i małą pętlę dla początkujących. Okolice góry Mogielica to  doskonały wybór zarówno dla profesjonalistów jak i uprawiających ten sport amatorsko oraz rodzin z dziećmi. Trasy zlokalizowane są na terenie gmin: Kamienica, Słopnice i Dobra, przeznaczone dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Prowadzona jest leśnymi stokówkami (ok. 750 – 1000 m. n.p.m.), wokół  szczytu Mogielicy. Pętla o długości 21 km zaczyna się i kończy przy parkingu na „Wyrębiskach”, oddalonego od wypożyczalni o 3 km – przy zielonym i żółtym szlaku turystycznym. Warto podkreślić również, że trasy dostępne są o każdej porze roku, w sezonie letnim pełniąc rolę szlaków pieszych i rowerowych.

Przypominamy, że już w najbliższy czwartek 9 lutego na antenie TVP3 Kraków o godzinie 17:05 oraz na profilu Odkryj Małopolskę o godzinie 18:00 można będzie obejrzeć odcinek programu „Ślizg” dotyczącego sportów, rekreacji i turystyki zimowej w Małopolsce. W nadchodzącym odcinku również zobaczymy nagranie z tras narciarskich wokół Mogielicy.

 

fot. MOT Małopolska

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content