Trwa Małopolski Plebiscyt „Poza Stereotypem – Senior Roku 2018” – zgłoszenia do 6 września

Poza stereotypem - plebiscyt 2018- Malopoplski Senior 2018
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie informuje o możliwości  zgłaszania kandydatów w XIII Małopolskim Plebiscycie „Poza Stereotypem – Senior Roku 2018”. Tak, jak w poprzednich latach wyróżnieni i nagrodzeni zostaną aktywni seniorzy (60+) z terenu Województwa Małopolskiego, angażujący się w życie społeczności lokalnej, wspierający otoczenie swoim doświadczeniem. Poszukiwane są osoby nieszablonowe, które rozwijają swoje pasje i spełniają marzenia, walcząc ze stereotypami.

Osoby, które mogą być zgłaszane do udziału w Plebiscycie powinny spełniać poniższe kryteria:

• być liderami społeczności lokalnej,
  • aktywnie działać w organizacji pozarządowej, klubie seniora, uniwersytecie trzeciego wieku, grupie nieformalnej itp.,
  • bezinteresownie angażować się w pomoc innym,
  • udowodnić, że można działać z pasją.

Ponadto kandydat musi być mieszkańcem Województwa Małopolskiego oraz mieć ukończone 60 lat.

Kandydatów ubiegających się o tytuł Seniora Roku 2018 mogą zgłaszać przede wszystkim:

• organizacje pozarządowe,
  • podmioty kościelne,
  • jednostki pomocy społecznej,
  • instytucje kultury,
  • administracja publiczna,
  • grupy nieformalne,
  • osoby fizyczne.

Zgłoszenia kandydata należy dokonać na adres:

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, ul. Piastowska 32, 30- 070 Kraków

• nadesłać wypełnioną Kartę zgłoszenia (załącznik nr 1 do Regulaminu) formularz oświadczenia Kandydatki/Kandydata o wyrażeniu zgody na udział w plebiscycie (załącznik nr 2 do Regulaminu) oraz w przypadku załączenia do zgłoszenia rekomendacji klauzulę Informacyjna wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 3 do Regulaminu).
  • dodatkowo Kartę zgłoszenia (załącznik nr 1 do Regulaminu) w elektronicznej wersji edytowalnej należy przesłać na płycie CD wraz ze zgłoszeniem lub na adres e-mail: mbras@rops.krakow.pl.
  • zgłoszenia (wersja papierowa i elektryczna) należy przesłać najpóźniej do dnia 6 września 2019 r. do godz. 15:00 (decyduje data wpływu zgłoszenia do Organizatora Plebiscytu).
  • Regulamin_Konkurs_Senior_Roku_2018

Poza stereotyem - plebiscyt - Malopoplski Senior 2018