Trwa Międzynarodowy tydzień Mediacji

grafika, plakat - Międzynarodowy Dzień Mediacji

Mediacja to sposób na wypracowanie satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych, poufnych rozmów prowadzonych przy udziale bezstronnej osoby trzeciej – neutralnego, profesjonalnego mediatora, który wspiera przebieg komunikacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w osiągnięciu porozumienia, a w konsekwencji do zawarcia ugody. Od poniedziałku do piątku  w dniach 12-16 października 2020 roku – w całej Polsce trwa Tydzień Mediacji, będący inicjatywą Ministerstwa Sprawiedliwości związaną z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który przypada 15 października 2020 roku.

KAŻDY ma szansę skorzystać z usług mediatora!

W tym roku, ze względu na wyjątkowy okres trwania epidemii koronawirusa, zaleca się skorzystanie z e-mediacji.

#zostań_w_domu i wybierz e-mediację

Mediacja elektroniczna (e-mediacja) to proces rozwiązywania konfliktu, w którym mediator prowadzi posiedzenie mediacyjne przy użyciu środków porozumiewania się na odległość. Mediator może kontaktować się ze stronami za pośrednictwem:
1. poczty elektronicznej,
2. komunikatora internetowego (również tekstowego),
3. telekonferencji,
4. wideokonferencji.

Ugoda zawarta podczas mediacji, zatwierdzona przez sąd podlega wykonaniu tak jak orzeczenie sądu.

Również Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej oferuje mieszkańcom Powiatu Limanowskiego możliwość skorzystania z bezpłatnych mediacji rodzinnych po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer (18) 33 75 826.

Będą miały także miejsce atrakcyjne wydarzenia organizowane przez sądy:

1.Sąd Rejonowy w Limanowej:

2.Sąd Rejonowy w Nowym Sączu:

3.Wydarzenia w całej Polsce:

Lista wydarzeń organizowanych przez sądy z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji 2020

źr. PCPR Limanowa