Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Szkoły z gmin Powiatu Limanowskiego nagrodzone w konkursie #OSW Wyzwanie !

10 października dyrektorzy trzech szkół podstawowych z terenu  Gminy Limanowa oraz pięciu z Powiatu Limanowskiego  odebrali nagrody w ramach konkursu #OSEWyzwanie. Dzięki wygranej placówki z Męciny, Pisarzowej oraz Rupniowa, jak również  Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Szyku wraz i Zespól Szkolno – Przedszkolny w Jodłowniku, zostaną wyposażone w mobilne pracownie komputerowe. 

#OSEWyzwanie to projekt realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Jest to program dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. Do udziału w konkursie mogły zgłosić się szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo każda szkoła uczestnicząca w projekcie mogła przysłać przygotowaną specjalnie pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Spośród ponad 1600 szkół z całej Polski zgłoszonych  do Konkursu, z Małopolski  nagrodzonych zostało  68 placówek. Wśród laureatów małopolskiego  projektu znalazły: się Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie , Szkoła Podstawowa w Pisarzowej, Szkoła Podstawowa w Rupniowie, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jodłowniku oraz Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Szyku . Dzięki wygranej, każda z nich otrzyma najnowocześniejszą mobilną pracownię komputerową składającą się  m.in. z 16 laptopów oraz dostęp do szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego Internetu. Ponadto uczniowie wymienionych szkół będą mogli korzystać z mLegitymacji, czyli mobilnej wersji legitymacji szkolnej, którą można wyświetlać w swoim smartfonie.

Podczas uroczystej gali, dyplomy dla  laureatów  wręczyli Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz Tomasz Tomala – szef gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury.

Gratulujemy zwycięskim szkołom z naszego Powiatu i życzymy wielu dalszych osiągnięć w rozpoczętym roku szkolnym!

 

konkurs OSEWyzwanie

źtódło/ fot.: www.malopolska.pl

2020-05-29 17:54:18, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa