Turniej wiedzy pożarniczej rozstrzygnięty

27 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kamienicy przeprowadzone zostały eliminacje gminne, kolejnej już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu naszej gminy. W turnieju udział wzięło 30 uczniów, w dwóch kategoriach wiekowych, wyłonionych w ramach eliminacji szkolnych.

Najlepsze wyniki uzyskali:

W grupie młodszej (klasy I-VI):
1 miejsce – Natalia Mikołajczyk (SP nr 2 w Kamienicy)
2 miejsce – Hubert Faron (SP w Zasadnem)
3 miejsce – Krystian Kulig (SP nr 1 w Kamienicy)

W grupie starszej (klasy VII i VIII SP oraz klasa III Gimnazjum)
1 miejsce – Sebastian Chlipała (Gimnazjum w Szczawie)
2 miejsce – Paweł Polczyk (SP w Zbludzy)
3 miejsce – Mateusz Opyd (SP w Zbludzy)

 

Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, a ich wręczenia dokonali: Wicestarosta Limanowski – Agata Zięba oraz Wójt Gminy Kamienica – Władysław Sadowski.
Skład komisji sędziowskiej turnieju stanowili członkowie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kamienicy.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij