Ty też możesz zostać Bohaterem

dwóch uzbrojonych wojskowych i ratownik medyczny udziela instrukcji udzielania pierwszej pomocy

Ty też możesz zostać Bohaterem – to temat zajęć z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanych przez Jednostkę Strzelecką nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku dla dzieci i młodzieży w okresie tegorocznych ferii zimowych.

Szkolenie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tymbarku przeprowadził drużynowy ZS Paweł Mamala, ratownik medyczny, uczeń maturalnej  klasy policyjnej tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN.
Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania był pokaz podstawowego umundurowania, broni oraz wyposażenia żołnierza Wojska Polskiego, przygotowany przez sekcyjnych ZS Dawida Grysa i Kamila Smorońskiego.

Jak zapewniają organizatorzy tego przedsięwzięcia: Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec „ OSW w Tymbarku  i Gminna Biblioteka Publiczna w Tymbarku tego typu zajęcia dla dzieci i młodzieży  będą kontynuowane.

Źródło: RNowak/Tymbark

Autor : K.Syjud/ WPPiP