Tydzień Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku

Tydzień Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku - uczestnicy podczas zajęć

W dniach 17 – 21 lutego 2020 roku w Zespole Szkół im. KEN obchodzony był  Tydzień Bezpiecznego Internetu. Jednym z jego elementów był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest on obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W ZS im. KEN w tymbarku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był w dniu 19 lutego 2020 roku. Przeprowadzone w tym dniu spotkania ze specjalistami były jednym z działań w ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu, który w trwał od 17 do 21 lutego 2020. Na spotkaniach z uczniami gościli funkcjonariusze KPP w Limanowej asp. Janusz Pach – Kierownik Rewiru Dzielnicowych , sierż. szt. Jacek Dynowski – referent Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz studentka Kryminologii  Wyższej Szkoły Policji  w Szczytnie Pani Sandra Sewiło.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content