Uczennice ze szkół Powiatu Limanowskiego zdobyły wysokie miejsca w konkursach poezji obcojęzycznej

;

Uczennic ze szkół Powiatu Limanowskiego zdobyły drugie miejsca w konkursach obcojęzycznych. 22 marca w Nowym Sączu odbyły się Konkursy Recytacji Poezji Anglojęzycznej oraz Niemieckojęzycznej, w których powiat limanowski reprezentowały uczennice z I LO w Limanowej oraz ZSOiZ im. ks. prof. J. Tischnera w Limanowej.

W Konkursie Recytacji Poezji Anglojęzycznej zaprezentowały się uczennice z „Tischnera”: Iwona Bugajska – IV TOR, Daria Paciorek – III TUF oraz Angelika Dudek – I TE. Uznanie komisji i II miejsce zdobyła Iwona Bugajska, która recytowała utwór Roalda Dahla pt. „Little Red Riding Hood and the Wolf”. Opiekunem Iwony była p. Anna Grzeszczak

j

W Konkursie Recytacji Poezji Niemieckojęzycznej II miejcie zdobyła Weronika  Barczewska uczennica klasy 1 E  Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej, która zaprezentowała wiersz wybitnego niemieckiego poety epoki romantyzmu, Josepha von Eichendorffa, zatytułowany Weihnachten, czyli Boże Narodzenie. Opiekunem Weroniki była Urszula Janczy.

s

Gratulujemy wszytkom uczestnikom konkursu, a szczególnie uczennicom naszych szkół, które na Konkursach zaprezentowały wysoki poziom znajomości języków obcych oraz zdolności recytatorskich.

Źr.zdj: I LO Limanowa/ZSOiZ Limanowa