Starostwo Powiatowe w Limanowej
ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa

tel: 18 33 37 800

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej włączyli się w akcję na Dzień Bezpiecznego Internetu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej - akcja na Dzień Bezpiecznego Internetu
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).

To specjalne „święto” zostało zainicjowane przez Komisję Europejska wraz z państwami z całego świata w 2004 roku dla propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do źródeł internetowych oraz zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online. Co roku Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) zachęca szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do zaangażowania się w DBI.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu nasi uczniowie wraz z wychowawcami wzięli udział w jednej z inicjatyw pt. „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”, która polegała na zrobieniu gazetki ściennej w każdej z klas I – VIII oraz w szkolnym holu – informuje szkolna koordynatorka akcji. Dodatkowo przeprowadzono lekcje dla uczniów klas I-III na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

źródło: UG Mszana Dolna