Uczniowie szkoły podstawowej w Porębie Wielkiej wystąpili z kolędą i jasełkami w Jordanowie Śląskim

Wizyta kolędników z SP w Porębie Wielkiej w Jordanowie Ślaskim - uczniowie podczas występu

06 – 07 stycznia br. grupa kolędnicza „Mali Porymbiany” ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej wraz z opiekunami wystąpiła na Dolnym Śląsku.  Zagórzańscy kolędnicy gościli tam po raz kolejny na zaproszenie  zaproszenie od Ks. Proboszcza parafii św. Stanisława BM w Jordanowie Śląskim koło Wrocławia.
Po przemarszu w Orszaku Trzech Króli i zakończenie Mszy św. kolędnicy zaprezentowali tradycyjne Jasełka.  Ważną role odegrały w nich zagórzańskie kolędy i pastorałki. Występ jak co roku zachwyt wśród zgromadzonej publiczności, która aż trzykrotnie prosiła bis . W skład grupy kolędniczej SP w Porębie Wielkiej  wchodzi 17 uczniów oraz absolwentów szkoły, którzy chętnie wspomagają młodszych kolegów grą oraz śpiewem.
W drodze powrotnej , w nagrodę za udział i pracę włożoną w przygotowanie występu, uczniowie zwiedzili Sky Tower we Wrocławiu – najwyższy, bo liczący 212 metrów i 50 pięter wieżowiec w Polsce, z której to wysokości mogli podziwiać piękne panoramy stolicy Dolnego Śląska. Kolejną atrakcją była dobra zabawa w parku trampolin ” Go Jump” w Krakowie.
Opiekunami grupy kolędniczej są P. mgr Elżbieta Świtała, P. mgr Małgorzata Białoń-Treit oraz P. Bronisław Kaczor. W zorganizowaniu wyjazdu i w opiece nad uczestnikami pomagali również rodzice.

Uczniowie szkoły podstawowej w Porębie Wielkiej wystąpili z kolędą i jasełkami w Jordanowie Śląskim - uczniowie podczas występu

źrodło:UG Niedźwiedź

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content