Uczniowie wzięli udział w wykładzie z zarządzania i biznesu

uczniowie podczas wykładu

Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Limanowskiego wzięli udział w wykładzie prof. Zabibollaha Rezaee z Uniwersytetu w Memphis w USA na temat zrównoważonego rozwoju w biznesie oraz zarządzania korporacyjnego. Spotkanie odbyło się 9 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Limanowej.

Spotkanie otworzył Starosta Limanowski Jan Puchała, który przywitał profesora, a następnie zwrócił się do uczniów – W naszych szkołach prowadzone są zajęcia z zarządzania oraz podstaw biznesu. Organizujemy również konkursy jak np. „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”, których celem jest promocja postaw przedsiębiorczości wśród młodzieży szkół średnich z terenu naszego powiatu. Dlatego mamy nadzieję, że udział w dzisiejszym wykładzie będzie dla Was inspiracją do dalszych działań w tym zakresie, jak również źródłem wielu cennych wskazówek.

Uczestnicy wykładu uzyskali informacje z zakresu biznesu i zarządzania. Podczas spotkania. Prof. Zabibollaha Rezaee przekazał młodzieży wiele ciekawych wiadomości, które zostały poparte prezentacją multimedialną, a także  przykładami i badaniami. Po zakończonym wystąpieniu uczniowie mieli okazję zadawać pytania.

Profesor Zabibollah Rezaee jest specjalistą w zakresie księgowości i audytu finansowego. Przez dwa lata zasiadał w Stałej Grupie Doradczej Rady Nadzoru nad Rachunkowością Spółek Publicznych w USA. Jest autorem ponad 215 artykułów naukowych i 11 rozdziałów w monografiach. Napisał 11 książek, z których część została przetłumaczona na języki m.in. chiński, perski, koreański i hiszpański. W 2013 roku otrzymał złotą nagrodę Axiom za najlepszą książkę w kategorii etyki w biznesie.

Galeria zdjęć na FACEBOOKU