Uczniowie z limanowskich szkół nagrodzeni w 63. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski uczesnik podczas występu

Zakończyły się eliminacje rejonowe 63. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości, które przeprowadzone zostały 9 kwietnia w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie oraz 10 kwietnia w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Limanowskiego.

Swoim zasięgiem eliminacje do sądeckiego i tarnowskiego etapu rejonowego 63. OKR objęły powiaty bocheński, brzeski, dąbrowski, gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tarnowski, tatrzański oraz miasta Nowy Sącz i Tarnów. W sumie w czterech Turniejach Konkursu zaprezentowało się 133 uczestników: 86 w Turnieju Recytatorskim, 24 w Turnieju Poezji Śpiewanej, 12 w Turnieju „Wywiedzione ze Słowa” oraz 11 w Turnieju Teatrów Jednego Aktora.

9 kwietnia odbyły się przesłuchania konkursowe eliminacji rejonowych w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. Natomiast dzień później, 10 kwietnia, na scenie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ zaprezentowało się 36 wykonawców zakwalifikowanych spośród 103 uczestników eliminacji powiatowych, przeprowadzonych w pięciu miejscowościach: Gorlicach, Limanowej, Nowym Sączu, Nowym Targu oraz Starym Sączu.

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Limanowskiego, która otrzymała nagrody i wyróżniania:

W Turnieju Recytatorskim w kat. Młodzieży szkół ponadgimnazjalnych II NAGRODĘ wraz z kwalifikacją do udziału w eliminacjach wojewódzkich w Krakowie otrzymała – Joanna Szubryt z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej

WYRÓŻNIENIE bez kwalifikacji do eliminacji wojewódzkich otrzymała Joanna Augustyn z Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej

IV w Turnieju „Wywiedzione ze Słowa” WYRÓŻNIENIE bez kwalifikacji do eliminacji wojewódzkich otrzymał Patryk Lupa z Limanowskiego Domu Kultury uczeń I LO w Limanowej

Uczestników wysłuchała Komisja Artystyczna w składzie:

• Jan Korwin Kochanowski (przewodniczący Jury) – aktor, reżyser i scenarzysta, dyrektor artystyczny Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie,
  • Grzegorz Juras – aktor, pedagog, wykładowca w Szkole Wokalno-Aktorskiej i Szkoły Muzycznej im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie,
  • Aleksander Smaga – główny specjalista ds. muzyki w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Protokół Komisji Artystycznej

źr.zdj. MCK Sokół