Uczniowie z naszego powiatu najlepszymi budowlańcami

limanowscy budowlancy

Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Limanowskiego nagrodzeni w XXXI Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Rozdanie nagród dla zwycięzców w eliminacjach okręgowych konkursu odbyło się 5 kwietnia na Politechnice Krakowskiej.

Wśród laureatów etapu okręgowego XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, aż 6 nagrodzonych to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu:

Artur Piegza (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
2. Karol Wojcieszak (Zespół Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
3. Jacek Trela (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
4. Paweł Wojtas (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
5. Kamil Orkisz (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie)
6. Tomasz Milczarek (Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu)
7. Piotr Pudełko (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku)
8. Tomasz Majkrzak (Zespół Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
9. Michał Bieniek (Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu)
10. Mateusz Frączek (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
11. Andrzej Dutkiewicz (Zespół Szkół Budowlanych Nr 1 w Krakowie).

W Olimpiadzie biorą udział uczniowie liceów i techników. Rywalizacja podzielona jest na trzy etapy: szkolny, okręgowy i centralny. Eliminacje okręgowe zostały przeprowadzone 3 marca 2018 r. w 12 okręgach. Do finału Olimpiady przechodzą osoby, które w zawodach okręgowych zajęły miejsca od 1 do 3 oraz uczestnicy zakwalifikowani przez Centralne Jury Zawodów na podstawie punktów uzyskanych w zmaganiach okręgowych (według ogólnopolskiego zestawienia wyników).

Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań budownictwem, lepsze przygotowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach budowlanych szkół wyższych, zapoznanie z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi w dziedzinie budownictwa oraz stworzenie płaszczyzny współzawodnictwa między szkołami.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, który współpracuje z innymi szkołami wyższymi, a także instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz budownictwa. Politechnika Krakowska od ponad 20 lat patronuje okręgowemu etapowi zmagań młodych budowlańców. Komitetowi Okręgowemu OWiUB z siedzibą w Krakowie przewodniczy dr inż. Marcin Radoń z Wydziału Inżynierii Lądowej PK.

Finał centralny odbędzie się w Zielonej Górze, w dniach 12-14 kwietnia br.

oprac.źr/zdj: Politechnika Krakowska