Uczniowie z Tymbarku odwiedzili Powiatową Komendę Policji oraz Państwową Straż Pożarną w Limanowej

Wizyta uczniów KEN Tymbark na Kmendzie Powiatowej Policji w Limanowej

W ramach zajęć zawodoznawczych uczniowie klasy pierwszej policyjnej ZS im. KEN w Tymbarku odbyli wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej.

Młodzież zapoznała się ze strukturą jednostki oraz z jej wybranymi komórkami organizacyjnymi.

Uczniowie  zobaczyli m.in. stanowisko dowodzenia, pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz zapoznać się z pracą techników kryminalistyki i dzielnicowych.

Także w ramach wizyty uczestnikom zapewniono spotkanie profilaktyczne z psychologiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, oraz przedstawicielem Zespołu ds. Nieletnich i Patologii.

Później udano się w odwiedziny do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, gdzie druhowie zaprezentowali uczniom pomieszczenia jednostki, sprzęt jaki jest wykorzystywany do różnorakich akcji ratowniczych, stanowisko dowodzenia. Omówiono również warunki jakie muszą spełniać kandydaci do służby, jej przebieg i specyfikę.

Wizyta uczniów KEN Tymbark Wizyta uczniów KEN Tymbark

źródło: zstymbark.p