Uczniowie ze SP Nr 2 z Kamienicy odwiedzili Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

Joanna Zawada - Uczniowie ze SP Nr 2 z Kamienicy odwiedzili Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

23 marca br. Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej gościło uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kamienicy wraz z opiekunami.

Młodzież zwiedzała Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej działające w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, poznając główne zadania, ofertę PCIT oraz specyfikę jego działalności. Uczniowie mieli również okazję zwiedzić mini galerię wraz z najnowszą wystawą pn. „Cuda – Wianki z wytłaczanki”, a także skorzystać z przestrzeni wirtualnej  VR – pozwalającej na interaktywne „zwiedzanie” regionu bez opuszczania budynku centrum, czy też zaznajomić się z materiałami informacyjnymi i planszami w języku Braille’a przeznaczonymi dla osób niewidomych i słabowidzących.

Przeprowadzony został także mini konkurs wiedzy z nagrodami, którego tematyka dotyczyła zdobytych podczas spotkania wiadomości.
Odwiedziny minęły w bardzo sympatycznej atmosferze, a goście z zainteresowaniem zdobywali nową wiedzę, zapoznając się z dostępnymi materiałami promocyjnymi Powiatu Limanowskiego oraz Województwa Małopolskiego i  atrakcjami. Poznali też czym na co dzień zajmuje się Informacja Turystyczna.

W trakcie spotkania  zaprezentowano film promocyjny Powiatu Limanowskiego. Uczestnicy zostali również zaproszeni do wzięcia udziału w akcji „Odkrywca Powiatu Limanowskiego”. Szczegóły akcji przypominamy TUTAJ.

PCIT w Limanowej zaprasza do kontaktu szkoły z terenu Powiatu Limanowskiego, które chciałyby uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej.

Zainteresowane grupy mogą zapisywać się telefonicznie pod numerem tel.: 18 33 75 800.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content