Umowa z przewoźnikiem Szczawa Białe – Limanowa podpisana!

Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Wicestarosta Agatę Ziębę podczas podpisania umowy z przewoźnkiem Szczawa Białe - Limanowa

Informujemy, że w ramach projektu ogłoszonego przez Wojewodę Małopolskiego pn. „Fundusz rozwoju przewozów autobusowych
o charakterze użyteczności publicznej” Powiat Limanowski wyłonił operatora, który będzie świadczył usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej: Szczawa Białe – Limanowa – Szczawa Białe.

Decyzję o uruchomieniu przedmiotowej linii komunikacyjnej podjęto z uwagi na potrzeby przewozowe zgłaszane przez mieszkańców powiatu limanowskiego. Linia komunikacyjna została uruchomiana dzięki pomocy finansowej samorządów gminnych, przez które przebiega.
Uruchomienie linii nastąpi w dniu 16 lutego 2022 r. Zgodnie z przyjętym rozkładem jazdy od poniedziałku do piątku wykonywanych jest 12 kursów, natomiast w soboty, niedziele i święta jest po 5 kursów. Przedmiotowe połączenia ułatwią mieszkańcom dotarcie do pracy, szkoły czy szpitala powiatowego, natomiast kursy wykonywane w soboty, niedziele i święta umożliwią turystom dotarcie m. in. do szlaków prowadzących na górę Mogielica oraz do tras narciarstwa biegowego wokół tej góry, jak również do wielu ciekawych atrakcji turystycznych.

Rozłożenie środków finansowych w ramach świadczenia usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej: Szczawa Białe – Limanowa – Szczawa Białe”.
1. Wojewoda Małopolski – dofinasowanie w kwocie – 413 731,77 zł
2. Gmina Kamienica – dofinasowanie w kwocie – 22 500,00 zł.
3. Gmina Limanowa – dofinasowanie w kwocie – 2 500,00 zł.
4. Gmina Łukowica – dofinasowanie w kwocie – 2 500,00 zł.
5. Powiat Limanowski dofinasowanie w kwocie – 22 500,00 zł.

Rozkład jazdy do pobrania TUTAJ

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content