Umowy na przebudowę i remont dróg powiatowych podpisane

podpisanie umowy przez starostę wicestarostę i przedstawicieli PZD

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym przedstawiciele Powiatu Limanowskiego podpisali umowę na wykonanie zadań powiatowych związanych z poprawą warunków przejezdności bezpieczeństwa na drogach powiatowych obejmujących następujące odcinki dróg Limanowa -Chełmiec w m. Pisarzowa oraz Słopnice- Chyszówki –Jurków w m. Słopnicach.

Wykonawcą obu zadań jest firma : Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe LIMDROG z Limanowej wyłoniona w wyniku przeprowadzonych postępowań o udzielenie zamówień publicznych. Realizowane zadania to:

1. Przebudowa odcinka drogi powiatowej w miejscowości Pisarzowa na długości 688 mb tj. od cmentarza parafialnego do wysokości Kościoła w ramach zadania pn: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1551K Limanowa -Chełmiec w km 6+182-6+870 w miejscowości Pisarzowa”

Zakres zadania będzie obejmował : frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie wzmocnienia konstrukcji jezdni siatką , położenie nowych warstw nawierzchni bitumicznej , uzupełnienie pobocza drogi , odwodnienie liniowe drogi w na wysokości Kościoła
Wartość zadania 440.930,92 zł. brutto. Termin umowny realizacji – do 31.07.2018r.

2.Remont uszkodzonego odcinka drogi powiatowej relacji Słopnice- Chyszówki w miejscowości Słopnice na odcinku 141 mb w ramach zadania pn: „Remont drogi powiatowej nr 1614K w miejscowości Słopnice w km 3+926 – 4+067”

Zakres planowanych prac będzie obejmował : roboty ziemne wraz z wykonaniem podbudowy w miejscu powstałego przełomu-wysadziny, położenie nowej nawierzchni bitumicznej
Wartość zadania : 62.059,65 zł. brutto z terminem umownym wykonania do 30.06.2018r.

W podpisaniu umów uczestniczyli : Jan Puchała – Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga – Wicestarosta , Marek Urbański – Dyrektor PZD, Bogumił Król – Główny Księgowy PZD oraz Maciej Szkarłat – Prezes PDM LIMDROG.