Uroczyste przekazanie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Męcina

Przekazanie wozu strażackiego dla OSP Męcina

W dniu 6 października jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Męcinie przeżywała ważne wydarzenie – oddanie do użytku nowoczesnego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Specjalistyczny, w pełni wyposażony pojazd marki Renault D14 z pewnością pomoże strażakom zadbać jeszcze lepiej o bezpieczeństwo mieszkańców regionu. 

We wspólnym świętowaniu wzięli udział licznie zaproszeni goście. Również Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga wspólnie z Przewodniczącą Rady Powiatu Limanowskiego – Ewą Filipiak oraz Wojciechem Włodarczykiem – Członkiem Zarządu Powiatu Limanowskiego, uczestniczyli w obchodach przekazania nowego wozu strażackiego.

Starosta Limanowski w imieniu Zarządu i Rady Powiatu, na ręce druha Bronisława Smolenia złożył gratulacje strażakom OSP Męcina, życząc samych skutecznych akcji z udziałem nowego wozu ratowniczo – gaśniczego: – Właściwe wyposażenie jednostek straży pożarnej jest kluczowe dla bezpieczeństwa publicznego i pozwala na skuteczniejsze reagowanie w nagłych sytuacjach zagrożenia – powiedział Starosta Limanowski –  Pragnę wyrazić radość, że od teraz nowy, specjalistyczny pojazd, dostępny do użytku OSP, przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w Gminie Limanowa oraz w całym regionie.

Wzbogacenie jednostki OSP w Męcinie o nowy samochód  strażacki to okazja, aby podziękować za trud i poświęcenie jaki wkładają strażacy ochotnicy w zapewnienie bezpieczeństwa Mieszkańcom Naszego powiatu. Jestem pełna podziwu, iż niejednokrotnie ryzykują własne zdrowie i życie, aby ratować innych– podkreślała Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak.

  

Poświecenie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego odbyło się na placu kościelnym po Mszy św. w Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Męcinie, po czym uczestnicy wydarzenia wspólnie przemaszerowali do Remizy OSP, gdzie nastąpiło oficjalne przekazanie pojazdu.

Warto przypomnieć, że OSP Męcina to kolejna już jednostka pożarnicza w powiecie limanowskim, która w tym roku została wyposażona w specjalistyczny sprzęt gaśniczy.

Przekazanie wozu strażackiego dla OSP Męcina

 

źródło: facebook/OSP KSRG Męcina, fot. Ewa Filipiak/ facebook.

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content