Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Uroczyste zakończenie szkolenia strażaków ratowników OSP

2 czerwca w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej miała miejsce uroczystość ślubowania oraz wręczenia zaświadczeń potwierdzających zakończenie szkolenia dla strażaków-ratowników OSP, którzy w ostatnim czasie zostali przez macierzyste jednostki oddelegowani na kurs.

W uroczystości udział wzięli m.in. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, st. bryg. Tomasz Pawlik – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, st. bryg w st. spocz. Grzegorz Janczy – Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSPRP w Limanowej, kierownicy poszczególnych wydziałów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, a także naczelnicy i prezesi jednostek OSP Powiatu Limanowskiego.

Uwieńczeniem kursu było złożenie ślubowania  na sztandar związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Powiatu Limanowskiego. Dla niektórych druhów uczestnictwo w kursie była to pierwsza przygoda  z pożarnictwem a dla większości to doskonalenie i szlifowanie umiejętności strażackich.

Kurs odbywał się w dwóch grupach zajęciowych i trwał od lutego do maja ukończyło 69 druhów naszego powiatu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ukończenia szkolenia. Życzymy bezpiecznych wyjazdów i powrotów z akcji.

Źródło,fot.: KP PSP Limanowa

2024-06-15 02:40:00, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa