Uroczystość konsekracji kościoła parafialnego pw. św. Anny w Skrzydlnej

25 lipca 2021 roku w miejscowości Skrzydlna (gm. Dobra) odbyła się uroczystość konsekracji kościoła parafialnego pw. św. Anny. Poświęcenia dokonał Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Budowę kościoła rozpoczęto już 40 lat temu a w minioną niedzielę dokonano jej konsekracji.

Uroczystości poświęcenia kościoła przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż, który odprawił Mszę Świętą. W swojej  homilii podkreślał on trud i zaangażowanie parafii, dzięki którym budowa parafialnego kościoła po czterech dekadach została szczęśliwie zakończona. Teraz lokalna społeczność może szczycić się oraz cieszyć piękną świątynią. Jako pamiątkę konsekracji Biskup Tarnowski Andrzej Jeż  otrzymał obraz z wizerunkiem nowej świątyni autorstwa Pana Piotra Siembaba – pracownika Urzędu Gminy Dobra.

Nabożeństwo i uroczystość konsekracji zgromadziły licznych mieszkańców, gości oraz przedstawicieli samorządów lokalnych, w tym Powiatu Limanowskiego, który reprezentował Wojciech Włodarczyk – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego. Darem ołtarza ufundowanym przez Powiat Limanowski był mszał rzymski.

W czasie nabożeństwa, a także przez cały dzień można było też oglądać archiwalne zdjęcia z budowy świątyni, pokazane na wystawie przed dolnym kościołem parafialnym pw. św. Anny.

fot. UG Dobra, TV28\