Uroczysty apel w KP PSP Limanowa

pożegnanie strażaka przechodzącego w stan spoczynku. Na zdjęciu Komendant Powiatowy PSP w Limanowej mł. bryg. Wojciecha Frączka

1 lutego 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej odbył się uroczysty apel z okazji pożegnania strażaka przechodzącego w stan spoczynku, oraz złożenia ślubowania przez strażaka rozpoczynającego służbę w Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas apelu strażacy pożegnali st. Kap. Andrzeja Jurowicza, który przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. st. kpt. Andrzej Jurowicz pełnił służbę w limanowskiej komendzie nieprzerwanie od roku 1992, początkowo obejmując funkcję młodszego ratownika, poprzez kierownika sekcji a skończywszy na stanowisku naczelnika wydziału operacyjno-szkoleniowego.

Również w trakcie apelu ślubowanie z rąk Komendanta Powiatowego PSP w Limanowej mł. bryg. Wojciecha Frączka ślubowanie przyjął strażak Wojciech Spyrka, który złożył  w obecności Komendant Powiatowy PSP w Limanowej, a świadkami tego uroczystego wydarzenia byli funkcjonariuszy i pracowników  KP PSP w Limanowej uroczystą przysięgę:

–  Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję ,strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.

pożegnanie strażaka przechodzącego w stan spoczynku. Na zdjęciu Komendant Powiatowy PSP w Limanowej mł. bryg. Wojciecha Frączka

image_pdfimage_print

Udostępnij