Utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku Mszana Górna – Podłopień

mapa objazdu w związku z pracami drogowymi na odcinku drogi Mszana Dolna Podłopnień

Dzięki środkom pozyskanym z budżetu państwa przez Zarząd Powiatu Limanowskiego, Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej przystępuje do robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Przebudowa i rozbudowa obiektów mostowych w ciągu drogi powiatowej nr 1616K Mszana Górna – Podłopień  w miejscowości Dobra i Jurków wraz z dojazdami. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na tym odcinku.

Ze względu na zakres robót i technologię wykonania przebudowy i rozbudowy mostu (zlokalizowanego w pobliżu rzeźni w m. Dobra),  od dnia 30 sierpnia 2018 droga  powiatowa Dobra – Podłopień na odcinku w obrębie w/w mostu, wyłączona zostanie z ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Na czas wyłączenia z ruchu, wyznaczony zostanie  objazd pomiędzy Dobrą a Tymbarkiem poprzez drogę krajową nr DK 28 do Limanowej, następnie drogą wojewódzką DW 965 ( do ronda k. Wolimexu) oraz drogami powiatowymi 1618 K i 1617 K przez Łososinę Górną i Piekiełko do Tymbarku – i analogicznie w przeciwnym kierunku.

Dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, zostanie zapewniona możliwość przejazdu w rejonie przebudowywanego mostu.

Z uwagi na ograniczony czasowo termin wykonania mostu,  zwracam się z prośbą  o cierpliwość i zrozumienie dla niedogodności komunikacyjnych a także o dostosowanie się do wprowadzonej czasowo zmiany organizacji ruchu.

Przewidywany termin przywrócenia całkowitej przejezdności to koniec listopada 2018 r.

Powiat Limanowski ze swej strony dołoży wszelkich starań, aby realizacja tej inwestycji przebiegła sprawnie, zaś uciążliwości z nią związane trwały możliwie krótko i miały jak najmniej uciążliwy charakter – informuje Starosta.