Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Utrudnienia w ruchu

Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej uprzejmie informuje, że w związku z realizowaną odcinkową przebudową drogi powiatowej nr 1580K Zalesie – Jadamwola – Olszana w miejscowości JADAMWOLA (odcinek 1,2 km od pogranicza z m. Jastrzębie w kierunku m. Olszana) w dniach 19-20 września 2023r.  wtorek, środa) nastąpią znaczne utrudnienia w ruchu w związku z prowadzonymi nawierzchniowymi robotami bitumicznymi (wykonaniem warstwy wyrównawczej wraz z wzmocnieniem geosiatka oraz warstwy ścieralnej).

W dniu 19.09.2023r. ( wtorek ) roboty drogowe będą prowadzone z uwzględnieniem ruchu wahadłowego , natomiast w dniu 20.09.2023r. (środa) w związku z planowanym położeniem warstwy ścieralnej nawierzchni całą szerokością jezdni nastąpi całościowe odcinkowe wyłączenie ruchu na drodze – droga będzie zamknięta. Wyznaczony będzie objazd dla jadących od strony Olszanej : m. Jadamwola drogą gminną „Budzyń” – k/ Szkoły Podstawowej do miejscowości Świdnik (k/dworu) , następnie drogą powiatową nr 1610K ze Świdnika do Łukowicy i dalej drogą powiatową nr 1545K z Łukowicy do Jastrzębia (tzw. Czartowską) i odwrotnie dla jadących od strony Młyńczysk -Jastrzębia.
Celem zachowania ciągu komunikacyjnego i informowania kierowców o utrudnieniach na drodze – ruchem będą kierowali pracownicy wykonawcy.
W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o cierpliwość i zrozumienie dla niedogodności komunikacyjnej, a także o dostosowanie się do wprowadzonej czasowej zmiany organizacji ruchu.
Ze swej strony dołożymy wszelkich starań, aby realizacja robót przebiegła sprawnie, zaś uciążliwości z nim związane trwały możliwie jak najkrócej i miały jak najmniej uciążliwy charakter.

 

2024-04-20 00:25:41, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa