V Powiatowe Polowanie na Drapieżniki w powiecie limanowskim

W minioną niedzielę 26 stycznia na placu przy Domku Myśliwskim Koła Łowieckiego „Skiełek” w Łukowicy odbyło się podsumowanie V Powiatowego Polowania na Drapieżniki. W dwudniowym polowaniu udział wzięło 99 myśliwych z 9 kół łowieckich z terenu powiatu limanowskiego. Jego efektem było upolowanie 112 drapieżników – lisów i kun.

Celem polowania było podjecie działań związanych z ochroną i zwiększeniem populacji zwierzyny drobnej, zwierząt gospodarskich, głuszca i cietrzewia oraz zmniejszeniem rozpowszechniania się chorób epizootycznych u zwierzyny dzikiej.

W klasyfikacji zbiorowej kół łowieckich:
I miejsce zajęło koło „Skiełek” Łukowica – 34 drapieżniki
II miejsce zdobyło koło „Szarak” Jodłownik – 23 drapieżniki
III miejsce podium zajęło koło „Hubert” Tymbark – 15 drapieżników

W klasyfikacji indywidualnej najwięcej drapieżników upolował Jacek Stachoń z koła „Skiełek” Łukowica – 14 szt zajmując I miejsce na podium.
II miejsce zajął Michał Czernek z koła „Hubert” Tymbark – 10 szt
III miejsce zdobył Waldemar Lizak z koła „Szarak” Jodłownik – 9 szt

V Powiatowe Polowanie na Drapieżniki w powiecie limanowskimV Powiatowe Polowanie na Drapieżniki w powiecie limanowskim

Nagrodami w polowaniu oprócz pucharów były bażanty do wsiedleń w ilościach: 50 szt. za 1 miejsce, 40 szt. za 2 miejsce i 30 szt. za 3 miejsce, ufundowane przez Zarząd Okręgowy PZŁ, Starostę Limanowskiego i Wójta Gminy Łukowica.

Organizatorem  polowania był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu, wraz z Nadleśnictwem Limanowa oraz kołami łowieckimi dzierżawiącymi obwody łowieckie na terenie powiatu limanowskiego.

Na podsumowaniu obecni byli: Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska, Wójt Gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski, była Wójt Czesława Rzadkosz,  Roman Graj – członek Naczelnej Rady Łowieckiej, Łowczy Okręgowy Bogusław Rataj, oraz dr Tadeusz Kubacki z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Powiat Limanowski reprezentował Wiceprzewodniczący Rady Józef Pietrzak.

V Powiatowe Polowanie na Drapieżniki w powiecie limanowskim