VI Galicyjski Piknik Kolejowy

Kolej Galicyjska podczas pikniku galicyjskiego w DObrej

W tym roku w ramach VI Galicyjskiego Pikniku Kolejowego na stacji kolejowej w Dobrej ponad 1000 osób odśpiewało wspólnie piosenkę Maryli Radowicz – „Wsiąść do pociągu byle jakiego”. We wspólnym biciu rekordu w śpiewaniu piosenki kolejowej wzięli udział przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Wicestarosta Mieczysław Uryga, Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk oraz Radny Powiatu Marian Wójtowicz.

Już po raz szósty na terenie powiatu limanowskiego odbył się Galicyjski Piknik Kolejowy. Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Miłośników Regionu Dobrzańskiego, Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej, Lokomotywa Koalicja Kolei Galicyjskiej oraz Forum Gmin Beskidu Wyspowego, którzy jak co roku przygotowali dla uczestników wiele atrakcji.

O godzinie 14.10 odbyło się otwarcie spotkania, a po nim występ Dziecięcego Zespołu Regionalnego z Dobrej. Równo o godzinie 15.00 ponad 1000 uczestników wzięło udział w biciu rekordu świata w ilości osób jednocześnie śpiewających piosenkę kolejową „Remedium” Maryli Rodowicz. Na Facebooku Odkryj Beskid Wyspowy organizatorzy napisali: – Na stacji PKP w Dobrej pobito rekord świata w śpiewaniu piosenki kolejowej „Remedium” czyli Wsiąść do pociągu… wyśpiewało 1010 osób.

Kolejno odbył się występ dzieci z Przedszkola Gminnego nr.1  w Dobrej, a następnie panel dyskusyjny w kącku kolejarskim pn.: „Przyszłe losy linii kolejowej w obliczu planowanych inwestycji”, który dotyczył poznania losów linii kolejowej Piekiełko – Podłęże. Organizatorzy przygotowali również występy muzyczne talentów z Gminy Dobra, występ Orkiestry Dętej oraz Zespołu Regionalnego. Na miejscu były również liczne stoiska związane z historycznymi terenami Galicji i szlakami Beskidów.

Atrakcją tego dnia był przejazd pociągiem RETRO malowniczą trasą kolejową na linii Dobra- Kasina Wielka – Dobra.

przedstawiciele powiatu podzcas pikniku galicyjskiego

To jedno z nielicznych wydarzeń na terenie powiatu limanowskiego, podczas którego można poznać tradycje kolejarskie naszego regionu oraz zostać pasażerem podczas przejazdu pociągiem RETRO. Gratuluję inicjatywy tego wydarzenia, które rokrocznie gromadzi tłumy mieszkańców i turystów odwiedzających nasz powiat. Wszystkim życzę dobrej zabawy i niezapomnianych wspomnień – mówił Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga.

 

fot.: TV28

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content