VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Słopnicach

Przeglad Koledniczy Gminy Słopnice - kolędnicy podczas występu

22 stycznia po raz szósty odbył się w Słopnicach Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie to miało miało miejsce na hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Słopnicach i zgromadziło wielu gości. Na scenie przed jury wystąpili młodzi artyści, przygotowani przez swoich nauczycieli i wychowawców.

Celem przeglądu było przede wszystkim rozbudzanie talentów wokalnych wśród dzieci i młodzieży oraz kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia i śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.
Uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci i młodzież zaprezentowały swoje utwory przed komisją, w składzie: Katarzyna Konieczna – absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej w Łodzi, Elżbieta Curzydło – muzyk, regionalista, kierownik zespołu „Słopnicki Zbyrcok” oraz Krzysztof  Ślazyk – muzyk, organista, radny Gminy Słopnice. Muzycznym zmaganiom przyglądał się również Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys.

Komisja Oceniająca przyznała następujące oceny:

Kategoria przedszkole:
I miejsce dla „ ŚPIEWAJĄCE BRZDĄCE”- ZPO
II równorzędne  miejsce dla „GWIAZDKI”- SP Nr 3,  „KOLĘDNICY JEZUSKA” – SP Nr 3 oraz solistka AGNIESZKA FLOREK –  SP Nr 3
III równorzędne miejsce dla zespołu „GRONICKI”-  SP Nr 4,  „ŚPIEWAKI Z POPOŁUDNIÓWKI”-  ZPO oraz „SKRZATY” – ZPO

Kategoria klas I – IV:
W tej kategorii komisja konkursowa oceniła osobno solistów, duety, zespoły wokalne i grupy kolędnicze. Wyniki przedstawiają się następująco:
Grupy kolędnicze:
Wyróżnienie dla „PASTUSZKOWIE Z GRANIC”, SP Nr 3Soliści:
I miejsce dla OLIWII LISEK, ZPO
II równorzędne miejsce: GRZEGORZ NAWALANIEC, SP Nr 4

Wyróżnienie:
JUSTYNA FLOREK – ZSPiP
ANNA PIETRZAK – SP Nr 3Duety:
I miejsce dla MARTYNA UBIK i JULIA PŁAWECKA – ZPO,
II miejsce: KLAUDIA FLOREK i GABRIELA RYŻ – ZSPiP
III miejsce: FRANCISZEK MRÓZEK i KSAWERY GIZA – ZPO

Zespoły wokalne:
Nagroda Grand Prix dla zespołu „MALI KOLĘDNICY” – SP Nr 4

I miejsce: „KOLĘDNICY Z PODMOGIELICY” – SP Nr 4
II miejsce dla zespołu „GWIAZDECZKI” – ZSPiP
III miejsce dla zespołu „ŚNIEŻYNKI” – SP Nr 3

Kategoria klas V – VIII:
W tej kategorii komisja konkursowa również oceniła osobno solistów, duety, zespoły wokalne i grupy kolędnicze.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Grupy kolędnicze:
I miejsce dla „KOLĘDNICY Z GWIAZDĄ” – ZPO
Soliści:
Nagroda Grand Prix dla JOANNY RYŻ – ZSPiP

I miejsce równorzędne dla : WIKTORII KĘSKA – SP Nr 4 i MARLENY MRÓZEK – ZPO
II miejsce: WIKTORIA ŚMIERCIAK – ZPO
Wyróżnienie dla:
JOANNA FLOREK – SP Nr 3
RAFAŁ GAURA – SP Nr 4
NIKODEM KOWALCZYK – SP Nr 4Duety:
I miejsce dla : JULIA FRANCZAK i ANNA BANACH – ZSPiP
II miejsce: WERONIKA WIĘCEK i MARTA KOŁODZIEJCZYK – ZSPiP
Zespoły wokalne:
Wyróżnienie dla zespołu „TRZY GWIAZDKI” –  SP Nr 3

Organizatorem muzycznego wydarzenia cieszącego się dużym zainteresowaniem była Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach i Szkoła Podstawowa Nr 4 w Słopnicach.

źródło: UG Słopnice