VII edycja konkursu „Zawód nie zawodzi” rozstrzygnięta

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej 25 kwietnia odbył się finał regionalny VII edycji Konkursu „Zawód nie zawodzi”. Uczestniczyło w nim 82 uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego, którzy zakwalifikowali się po eliminacjach szkolnych.

Tematyka konkursu dotyczyła następujących obszarów: informatycznego, reklamy i architektury krajobrazu, mechaniczno-mechatronicznego, elektryczno-elektronicznego oraz motoryzacyjnego. Poszczególne etapy miały formę testów on-line przygotowanych przez nauczycieli ZSTiO. Uczestnicy konkursu mieli możliwość zwiedzenia pracowni szkolnych oraz wzięcia udziału w zajęciach ćwiczeniowych. Poznali oni specyfikę lekcji praktycznych prowadzonych w ZSTiO, w klasach technikum o profilach: architektura krajobrazu, informatyka, programista, organizacja reklamy, mechanik, mechanika pojazdów samochodowych, mechatronik i elektryk.

Konkurs „Zawód nie zawodzi” odbywał się już po raz siódmy. Jego celem jest rozbudzenie zainteresowań zawodowych wśród uczniów gimnazjów i szkół podstawowych oraz odkrywanie uzdolnień młodzieży. Zwycięzcy poszczególnych obszarów wezmą udział w Super Finale organizowanym przez Stowarzyszenie HUMANEO w Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej.

Zwycięzcom w danych obszarach nagrody wręczali Starosta Limanowski –Mieczysław Uryga, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej –  Artur Krzak oraz dyrektor szkoły – Stanisław Wąsik.

LISTA LAUREATÓW

źr. fot.: ZSTiO Limanowa