VII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jan Paweł II jako artysta”

Zdjęcie grupowe uczestników konkursu i organizatorów

25 października 2022 r. w Zespole Szkół  Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Jan Paweł II jako artysta”. Biorą w nim udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych, prezentując własne interpretacje utworów autorstwa papieża Polaka.

Konkurs Recytatorski „Jan Paweł II jako artysta” jest tradycją ZSTiO od 2003 roku, a w 2015 roku zyskał on rangę konkursu powiatowego. Tegoroczną, VII edycję zorganizowały nauczycielki szkolnej biblioteki: Beata Apryjas i Ewa Wyrwa. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie klas VII-VIII szkół powiatu limanowskiego. Jury w składzie: kierownik filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu Paulina Ablewicz, s. Barbara Jezierska – nauczyciel katecheta w ZSTiO oraz Ilona Machowicz- Jurowicz – nauczyciel polonista w ZSTiO przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce: Karol Frączek Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Limanowej
II miejsce: Karolina Galica Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie
III miejsce: Łukasz Gądek Szkoła Podstawowa w Kaninie
Wyróżnienie: Magdalena Pociecha Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie
Wyróżnienie: Sebastian Gromala Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamienicy
Nagrody uczestnikom i laureatom wręczyli Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego Artur Krzak oraz Dyrektor ZSTiO Stanisław Wąsik.

Nagrody zostały ufundowane przez instytucje: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Limanowa oraz prywatnych sponsorów – byłych uczniów ZSTiO: Piotra Wyrwę – Centrum Szkoleń Ratowniczych, Pawła Wojaka – Pawlimex oraz Dominika Pałkę – Autoklinika.

Źródło/Fot.: ZSTiO w Limanowej