VII Zimowy Turniej Piłki Siatkowej i Koszykowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora I LO w Limanowej

Zawody odbyły się w dniach 15 i 16 stycznia 2019 r. w hali sportowej I LO w Limanowej. Organizatorem zawodów było I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej, ZPO – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego oraz Powiatowy SZS Limanowa.
Głównym inicjatorem i opiekunem Zimowego Turnieju piłki siatkowej i koszykowej dziewcząt ur. 2003 – 2005 była  mgr Krystyna Wójtowicz. Wszystkich uczestników zawodów, trenerów , opiekunów oraz sędziów przywitała Dyrektor Anna Mruk oraz dokonała otwarcia VII Turnieju Zimowego w piłce siatkowej i koszykowej dziewcząt. Do zawodów w piłce siatkowej zgłosiło się 10 zespołów:
SP 1 Kamienica, SP 2 Limanowa, SP Pisarzowa, SP Laskowa, ZSP Ujanowice, ZPO Mszana Dolna, SP Tymbark, SP Mordarka I, SP Mordarka II, SP Łukowica.
W klasyfikacji końcowej turnieju piłki siatkowej kolejne miejsca zdobyły odpowiednio:
I miejsce: SP 2 Limanowa,
II miejsce: ZSP Ujanowice,
III miejsce: SP Laskowa,
IV miejsce: SP 1 Kamienica,
V – X miejsce: ZSP Mszana Dolna, SP Łukowica, SP Mordarka I, SP Pisarzowa, SP Tymbark , SP Mordarka II. Opiekunem zwycięskiej drużyny był Pan Wiesław Lachor.
Do zawodów w piłce koszykowej zgłosiło się 5 zespołów: SP nr 3 Limanowa I , SP nr 3 Limanowa II, SP Tymbark, SP nr 2 Limanowa, SP Mordarka.
W klasyfikacji końcowej turnieju piłki koszykowej poszczególne miejsca zdobyły odpowiednio:
I miejsce: SP 3 Limanowa I
II miejsce: SP Mordarka
III miejsce: SP Tymbark,
IV miejsce: SP 3 Limanowa II
V miejsce: SP 2 Limanowa.
Opiekunem zwycięskiej drużyny był Pan Krzysztof Dudek.
Podczas turniejowych zmagań, sędziowie uważnie obserwowali grę każdej z uczestniczek,
dzięki czemu wyłoniona została najlepsza zawodniczka turnieju piłki siatkowej:
ZUZANNA STRUG – SP 2 Limanowa, najlepsza zawodniczka turnieju piłki koszykowej:
WERONIKA KĘDROŃ SP 3 Limanowa.
Wyróżnienie otrzymała najmłodsza zawodniczka ORZEŁ JOANNA – SP 3 Limanowa.
Puchary Dyrektora I LO w Limanowej oraz medale dla pierwszych trzech drużyn wręczyli: Dyrektor Anna Mruk, wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego Feliks Piwowar, sędzia główny  Józef Smęda, Krystyna Wójtowicz oraz opiekunowie drużyn.
Oprac.na podst: MOS Limanowa,
Fot.: j.w.