W niedzielę inauguracja Biegów XRUN – Złotopień 2022

Plakat informujący o wydarzeniu. W tle mężczyzna biegnący po sniegu. Napis: sezon 2022 złotopień pierwszy bieg sezonu 2022 - zimowa edycja.

Już w niedzielę, 30 stycznia odbędzie się XRUN Złotopień – inauguracyjna impreza cyklu XRUN Biegi Górskie. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Cykl biegów rozpoczyna się w Słopnicach, miejscowości położonej tuż u podnóża Mogielicy i Łopienia. Miejsce startu usytuowane jest na terenie ośrodka konferencyjnego “Serce Beskidu” przy samym szlaku turystycznym w Słopnicach. Rozpoczęcie sezonu startuje w zimową aurę, gdzie można rywalizować w Pucharze Classic, Mini, a także Kids. Dodatkowymi atrakcjami będzie kulig, dla najmłodszych, a także ognisko. W inauguracyjnym biegu rozpoczynającym cykl biegów górski udział weźmie Andrzej Kowalczyk – 12 krotny mistrz Polski w biegach. ​

Złotopień to pierwsza okazja do skompletowania punktów do Pucharu XRUN CLASSIC, XRUN mini, bądź XRUN KIDS. Przypominamy, aby wziąć udział w Wielkim Finale, trzeba ukończyć minimum 3 biegi danego cyklu.

Opis trasy:
Trasa classic 26 km, a także mini 16 km ma swój początek i koniec w Słopnicach. Tuż po starcie trasa prowadzi leśną ścieżką na górę Łopień, następnie drogami stokowymi, szlakami turystycznymi i leśnymi ścieżkami. Trasa to typowy bieg górsko – trailowy. Na półmetku trasy znajduje się szczyt Łopienia, to tam niegdyś zbójnicy przechowywali złoto, ale również tzw. “nibydziad” w dawnych czasach zbierał tutaj kamienie i w magiczny sposób wytapiał z nich złoto. Starzy górale powiadali, że jeszcze do niedawna podczas wypasu owiec, kóz czy krów, gdy któreś ze zwierząt uderzyło mocniej kopytem w ziemię, i kamienie odkrywały się gródki złota.Ostatnie kilometry, prowadzą drogą powiatow. Kto wie, może to właśnie Ty wrócisz ze skarbem do domu? Trasę może pokonać każdy, w przypadku gorszych warunków atmosferycznych zalecamy buty z agresywnym bieżnikiem. Trasy są oznaczone przez organizatora taśmami z logiem cyklu biegów górskich XRUN, a także strzałkami w newralgicznych punktach z logiem organizatora.

Harmonogram imprezy
Niedziela:
8:00 – 9:30 – Godziny pracy biura zawodów, wydawanie pakietów (Ośrodek Konferencyjny, Serce Beskidu, 34-615, Słopnice)
8:30 – 9:00 – Odjazd autokarów na start XRUN Classic
9:00 – 9:30 – Odjazd autokarów na start XRUN Mini
9:30 – Start biegu XRUN Classic 21 km
10:00 – Start biegu XRUN Mini 14 km
10:30 – Start biegu XRUN Kids kat. SMERFY rocznik 2017 – 2019
10:45 – Start biegu XRUN Kids kat. KRASNALE rocznik 2013 – 2016
11:00 – Start biegu XRUN Kids kat. MUMINKI rocznik 2009 – 2012
12;00 – Kulig
12:30 – Rozdanie nagród XRUN Kids (Stare Miasto, Dobczyce)
14:00 – Zamknięcie mety XRUN Classic, XRUN Mini
14:30 – Rozdanie nagród, oficjalne zakończenie imprezy (Ośrodek Konferencyjny Serce Beskidu, Słopnice)

Organizatorzy przypominają o obowiązkowym wyposażeniu uczestników biegów XRUN CLASSIC, XRUN Mini:
Folia NRC
Naładowany i działający telefon komórkowy
Kubek, softflask, jakikolwiek pojemnik do nalania wody na punktach kontrolnych
Kurtka / wiatrówka, bądź przeciwdeszczowa / bielizna z długim rękawem

Regulamin,mapy oraz szczegóły dot. biegu zamieszczone są na stronie wydarzenia : https://www.facebook.com/events/618909192570632 
oraz na stronie organizatora : https://nietuzinkowebiegi.pl/zlotopien.html

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content