W niedzielę Zagórzańska Msza Święta w intencji pokoju na Ukrainie

Plakat- Zagórzańska Msza Święta w intencji pokoju na Ukrainie

W niedzielę 6 marca 2022 r., o godz. 14.00, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

Eucharystia odprawiona zostanie w zabytkowym kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Lubomierzu i będzie połączona ze wspólną  modlitwą o błogosławieństwo Boże dla Polski oraz o pokój dla Ukrainy i całego świata.

Oprawę muzyczną zagórzańskiej liturgii zapewni kapela rodziny Kościelniaków (Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki).

Po Mszy św., na placu przed kościołem, na okolicznościowym kiermaszu, będzie można dodatkowo zaopatrzyć się w produkty regionalne.

Z uwagi na Wielki Post nie będzie poczęstunku oraz koncertu przed kościołem.

Organizatorzy apelują do uczestników Eucharystii o zachowanie dystansu społecznego oraz zakrycie ust i nosa.

Zagórzanie biorący udział w tej Mszy św. Zachęcani są  do ubrania się w strój regionalny i zaprezentowania się w nim podczas wydarzenia, jako forma popularyzacji lokalnej kultury i tradycji.

Tych, którzy nie dotrą do Lubomierza na tę szczególną Eucharystię, organizatorzy zapraszają  do  oglądania transmisji za pośrednictwem Internetu  na stronie internetowej parafii link.

Przypominamy, że Zagórzańskie Msze św. są odprawiane cyklicznie, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.00 – w okresie od maja do października w zabytkowym kościele w Kasinie Wielkiej, a od listopada do kwietnia w kościele parafialnym w Lubomierzu.

Zapraszamy do udziału w tych Mszach św. wszystkich Zagórzan, gości i turystów odwiedzających Zagórzańskie Dziedziny!

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content