W piątek startuje KIERAT 2024

21 maja 2024 r.

Już w najbliższy weekend miłośnicy ekstremalnych wędrówek pieszych będą mieli okazję wziąć udział w XIX Międzynarodowym Ekstremalnym Maratonie Pieszym KIERAT 2024. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Start maratonu odbędzie się w piątkowe popołudnie 24 maja 2024 r. Punktualnie o godzinie 18:00, kilkuset uczestników wyruszy na trasę, która obejmuje czternaście punktów kontrolnych. Dokładne lokalizacje tych punktów zostaną ujawnione kilka godzin przed startem, podczas rejestracji w biurze maratonu, gdzie uczestnicy otrzymają specjalnie przygotowane mapy. Trasa między punktami nie jest wyznaczona ani oznakowana, co nadaje maratonowi charakter turystycznej imprezy na orientację. Uczestnicy muszą dotrzeć do wszystkich punktów w określonej kolejności i czasie, samodzielnie wybierając drogę. Na każdym punkcie kontrolnym będą sędziowie, którzy będą nadzorować przebieg maratonu zgodnie z regulaminem. Na kilku wybranych punktach będzie możliwość uzupełnienia zapasów wody, a na półmetku czekać będą herbata i kawa. Bezpieczeństwo uczestników będzie nadzorowane przez ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Meta zostanie zamknięta w nocy z soboty na niedzielę, a uroczyste zakończenie odbędzie się w niedzielny poranek. Bazą i jednocześnie miejscem startu i mety dziewiętnastej edycji Międzynarodowego Ekstremalnego Maratonu Pieszego KIERAT będzie Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach.

Program XIX Międzynarodowego Ekstremalnego Maratonu Pieszego KIERAT

24.05.2024 r.

godz. 12.00 – 17.00 – rejestracja (baza maratonu)
godz. 17.30 – odprawa techniczna (stadion KS Sokół Słopnice)
godz. 17.45 – uroczyste otwarcie maratonu (stadion KS Sokół Słopnice)
godz. 18.00 – start maratonu (stadion KS Sokół Słopnice)

25.05.2024 r.

od godz. 6.00 – oczekiwanie na mecie na najszybszych maratończyków
godz. 24.00 – zamknięcie mety maratonu

26.05.2024 r.

godz. 9.00 – uroczyste zakończenie maratonu
do godz. 11.00 – opuszczenie bazy maratonu

Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie maratonkierat.pl.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content