Powiat Limanowski

Oficjalny portal

W pierwszą niedzielę lipca zapraszamy do udziału w XII biegu Limanowa Forest

Już za niecały miesiąc XII edycja Limanowa Forrest! Zapraszamy wszystkich do udziału w tegorocznej edycji – 02.07.2023 r. Organizatorem jest Klub Sportowy Limanowa Forrest we współpracy z Miastem Limanowa oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji – Sekcja Polska – Region IPA Limanowa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Serdecznie zapraszamy do stolicy Beskidu Wyspowego i zachęcamy Państwa do wystartowania z całymi Rodzinami!

Dla wszystkich uczestników biegu przygotowana została trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym. Przebiegać ona będzie po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie. Trasa ta poprowadzi uczestników sportowego wydarzenia na Miejską Górę (716 m n.p.m.), na której wznosi się Milenijny Krzyż – najwyższy stalowy krzyż w Polsce (dwa i pół raza większy od tego na Giewoncie).

W biegu mogą brać udział zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni, dzieci, dorośli, mundurowi (osobna klasyfikacja), cywile. Poza dyscypliną główną, czyli biegiem górskim, prowadzona jest osobno klasyfikacja w nordic walking (tylko generalna K i M).

Limit 2h na ukończenie biegu, to „ukłon” w kierunku początkujących, całych Rodzin i tych, którzy nie są pewni swych możliwości: pozwala wszystkim na pokonanie 7-kilometrowej trasy rekreacyjnie. Można całą trasę przejść, nie trzeba biec, ważne aby z uśmiechem przekroczyć linię mety.

Jest to jedyny bieg górski w Polsce (a może i na świecie), w którym biorą udział na jednej wytyczonej trasie – nie tylko zawodowcy i amatorzy górskiego biegania, ale i całe rodziny (Tatusiowie, Mumusie i ich Pociechy).
FILM PROMOCYJNY
Biegacze, którzy świetnie czują się na podbiegach będą mogli powalczyć o zwycięstwo Premii Górskiej Banku Spółdzielczego w Limanowej z okazji Dnia Spółdzielczości Bankowej.
W programie imprezy przewidziana jest również zbiórka pieniędzy na Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku.
Na liście startowej zapisanych jest już ponad 100 zawodników, a limit startujących wynosi 250 osób. Zachęcamy wszystkich do wcześniejszych zapisów.

ZAPISY
TRASA
Szczegółowe informacje dostępne na stronie organizatora

plakat z informacjami o biegu Forrest

2024-06-16 08:59:57, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa