W Porębie Wielkiej odbył się Powiatowy Dzień Dziecka – impreza integracyjna z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych

Starosta Mieczysław Uryga na Powiatowym Dniu Dziecka w Porębie Wielkiej

W niedzielę 5 czerwca br. w Porębie Wielkiej (gm. Niedźwiedź) w zielonych plenerach Parku Podworskiego odbył się Powiatowy Dzień Dziecka. W wydarzeniu organizowanym przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego oraz Gminą Bibliotekę i Ośrodek Kultury
w Niedźwiedziu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego, który był jednym z Partnerów imprezy integracyjnej.

W wydarzeniu odbywającym się w tym roku pod hasłem integracji dzieci Polskich i Ukraińskich wzięli udział: Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Wicestarosta – Agata Zięba, Czesław Kawalec – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz radni powiatowi – Stefan Hutek i Grzegorz Wójcik. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnych samorządów i instytucji, w tym także przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie na czele z Dyrektor Moniką Nawalaniec.

Aby zaakcentować solidarność Powiatu Limanowskiego z narodem Ukraińskim, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Agata Zięba w towarzystwie gości z powiatu stryjskiego, rozdawali wśród uczestników flagi Polski i Ukrainy, a także balony w narodowych barwach obu krajów.

Akcentów polsko – ukraińskich nie mogło zabraknąć również dlatego, że Powiat Limanowski od lat utrzymuje partnerskie relacje z miastem Stryj na Ukrainie. Na scenie prezentowały swoje muzyczne talenty dzieci z Polski , a także ich koledzy i koleżanki  z Ukrainy, a wśród gości wydarzenia obecna była także pochodząca ze Stryja Pani Julia Kurliszyn.

Dzień Dziecka w porębie Wielkiej zgromadził bardzo wielu uczestników, wśród których najważniejsze były oczywiście dzieci  – także te,  które właśnie na Limanowszczyźnie wraz z rodzinami znalazły schronienie przed wojną. Najmłodsi podczas imprezy integracyjnej z okazji ich święta, przez cały czas mogli korzystać z całej gamy przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji, takich jak: gry integracyjne i plenerowe, warsztaty artystyczne malowanie sprayem i zdobienie włosów, bańki mydlane, malowanie farbami na sterczu, tatuaże. Ponadto dostępne były dmuchańce, konne przejażdżki i wiele innych. Dzieci z ochotą włączały się do wspólnych zabaw organizowanych przez animatorów.

Było zatem bardzo radośnie, jak przystało na Dzień Dziecka. Atmosfera solidarności, przyjaźni i dobrej zabawy szybko udzieliła się uczestnikom wydarzenia w każdym wieku.

– To był piękny, kolorowy dzień podczas którego najważniejsi byli najmłodsi mieszkańcy Powiatu Limanowskiego oraz Ukrainy – podsumował Powiatowy Dzień Dziecka Starosta Limanowski.

Dziękujemy za tak liczny udział!

Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków budżetu Państwa. Partnerami imprezy byli: Powiat Limanowski, Gmina Niedźwiedź, PCPR Limanowa oraz OSP Niedźwiedź.

Galeria zdjęć z Powiatowego Dnia Dziecka

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content