Wizyta delegacji z partnerskiego Powiatu Koszalińskiego

W ostatni weekend lipca Powiat Limanowski odwiedzili goście z partnerskiego Powiatu Koszalińskiego. Poza formalną stroną wizyty, gospodarze przewidzieli również dla gości zwiedzanie atrakcji naszego regionu oraz udział w wydarzeniach odbywających się w tym czasie na terenie powiatu limanowskiego.

Wizyta partnerskiego Powiatu rozpoczęła się w piątek spotkaniem gości z włodarzami i radnymi powiatu.  – W przygotowanej prezentacji przedstawię Państwu zarys powiatu limanowskiego oraz gminy wchodzące w jego skład. Powiat Limanowski to przede wszystkim piękne krajobrazy, bogactwo fauny i flory, ciekawe zabytki i miejsca, ale również jednostka samorządowa, którą reprezentujemy. W swoich działaniach dbamy o nieustanny rozwój tego miejsca. – rozpoczął Starosta Limanowski. – Jesienią ubiegłego roku rozpoczęliśmy nową VI kadencję Rady Powiatu Limanowskiego, dlatego dzisiejsze spotkanie będzie okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy między powiatami,  jak również wytyczenia nowych priorytetowych kierunków dzialań w najbliższych latach. – podkreśliła w swoim przemówieniu Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego Ewa Filipiak. Z racji, że dużą część delegacji koszalińskiej stanowili członkowie Sianowskiej Akademii Seniora w wolnej dyskusji podzielili się swoim doświadczeniem w prowadzeniu akademii, która jak wspomnieli członkowie liczy już przeszło 150 członków.

Goście wraz z przedstawicielami Powiatu Limanowskiego udali się  na zwiedzanie miasta. Odwiedzili m.in. Bazylikę Limanowską wraz z Muzeum Parafialnym oraz Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej. Ponadto delegacja zwiedziła Pijalnie Wód Mineralnych w Szczawie oraz całoroczne trasy rekreacyjno-sportowe w rejonie Góry Mogielica, a także wzięli udział w wydarzeniach kulturalnych odbywających się na terenie powiatu limanowskiego. Dużym zainteresowaniem ze strony gości cieszył się przede wszystkim 11. Wyścig Górski – Limanowa Przełęcz pod Ostrą. Jak przyznali –  piękne tereny górskie i dobrze dostosowana infrastruktura drogowa w powiecie limanowskim idealnie wpisuje się w tego typu wydarzenie. Dodali, że udział w wyścigu był dla nich niezwykle emocjonującym  przeżyciem.

 

Rezultatem tego spotkania  była wymiana doświadczeń i deklaracja zacieśnienia współpracy pomiędzy obydwoma powiatami. Partnerstwo z Powiatem Koszalińskim wpisuje się w strategię Powiatu Limanowskiego  dotyczącą budowania pozytywnych relacji z innymi jednostkami samorządowymi. Stanowi to dla obu stron cenne inspiracje,  które można wykorzystać w codziennej pracy na rzecz lokalnych społeczności.

Ponadto włodarze obu partnerskich powiatów zadeklarowali w najbliższym czasie wzajemną wymianę młodzieży.

Skład delegacji z Powiatu Koszalińskiego: Wicestarosta Koszaliński Tomasz Tesmer, Wiceprzewodniczący Rady Kamil Jesionowski, Radny Powiatu Koszalińskiego Krzysztof Orlikowski oraz przedstawiciele Sianowskiej Akademii Seniora.

image_pdfimage_print

Udostępnij